We have been operating on the Czech market since 2016, during which time we have gained many satisfied customers who are looking for us for quality services at the best prices and also thanks to excellent customer service.
We are not ordinary, in our family environment with a great atmosphere you will not come in an ordinary shoe repair shop, we pay attention to the luxury and appearance of both work and shop.

WHAT WE OFFER

Professional cleaning and repair of shoes of all types and materials, color restoration, creaming and waxing of formal shoes, sewing, cleaning of handbags and many other services, all under one roof.

Courier

Would you like to use our services, but you are not in the city where we have a branch or are you busy? Does not matter.
We offer two variants of how to use our services anyway.

PREPARATIONS

We use delicate preparations of our own production, which do not contain any chemicals, are 98.3% natural, completely biodegradable and safe for use on all colors and materials, including leather, suede, nubuck, mesh and more.

EXPERIENCES

The Czech Republic is a incubator of talents in the field of footwear care. Our employees have undergone the most respected education from global companies. Our growth is driven by our zeal for the cause and our efforts to win over dirt and destruction.

SHOW BRANCH

FAST REACTION

PROFESSIONAL QUALITY

BEST PRICES

CERTIFIED COMPANY

Egon Vuch
Egon Vuch
18. Říjen, 2021.
Ověřená
Díky!
Majkyto
Majkyto
5. Červenec, 2021.
Ověřená
Skvělé služby za super ceny, měl jsem díru na textilu u bot Air Max, díru dokonce i zašili a přebarvili, aby nebylo poznat, že tam nějaká díra vůbec byla. U druhých bot dokonce navíc byly vyčištěny i tkaničky nad rámec objednané služby. Poradili, jak se o boty starat, aby nezašly a nezežloutla bílá barva, úžasný a sympatický přístup, rozhodně se stanu trvalým zákazníkem!
Morty D
Morty D
18. Červen, 2021.
Ověřená
Služby této firmy už využívám nějakej ten pátek a pokaždý naprostá spokojenost. Mohu jen a jen doporučit. Nikomu jinému bych své tenisky nesvěřil už, pokaždé zajdu sem a výsledek je úplně někde jinde než kdekoliv👍🏽😁
Soňa Kejmarová
Soňa Kejmarová
12. Červen, 2021.
Ověřená
Nejlepší servis jaký jsem kdy zažila. Opravili mi sandálky Hermés, které měli naprosto zničený podpatek i podrážku a ani jsem nedoufala, že by je mohl dat někdo dohromady. Precizní práce, nové podrážky nejlepší kvality. Boty vypadají jako nové, nemůžu si službu vynachválit. U McQueenu které měly sedřenou kůži a barvu, opravili všechno do nejmenšího detailu a obuv skvěle vyčistili. Boty jsem si vyzvedávala po pár dnech. Majitel je velmi milý a vysvětlil mi vše, co se týkalo opravy a péče. Doporučuji všem mým známým. Pan Vito je třída a věřím, že lepší servis neseženete. Cena odpovídá kvalitně odvedené práci. V nejbližší době se tam zastavím s další obuví! Doporučuji všemi 10 Děkuji❤️